6 X 6 #1 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Každý deň so sebou prináša obrovské množstvo informácií nielen z herného sveta, ale aj z toho filmového či seriálového. K niektorým z nich sa ani nestihneme prepracovať. Preto sme si pre vás pripravili túto novú rubriku, ktorá dostala meno 6 X 6. Ide o takmer podobný formát ako naša video-relácia, ale v písanej forme a rozšírená o filmy a seriály. Ponúkneme vám v nej výber šiestich najdôležitejších vecí, ktoré sa za uplynulý týždeň stali.

A prečo názov 6 x 6? Veríme, že sledujete našu reláciu V kocke. V nej rozoberáme len herné udalosti, ale tu sa chceme venovať aj spomínaným filmom a seriálom a keďže kocka má 6 strán, názov bol rýchlo na svete. Dosť bolo vysvetľovania, poďme sa pozrieť čo prinieslo uplynulých 7 dní.

Videohry

 • Konečne sme sa dozvedeli cenu a dátum spustenia predaja novej generácie konzol od Sony. PS5 si s optickou mechanikou kúpime za 499 €, bez nej nás to vyjde na 399 €. Do 19. novembra hádam ešte nejaké peniaze našetríme.
 • Konalo sa ďalšie online podujatie zo série Night City Wire, ktoré nám odhaľuje informácie o chystanom Cyberpunk 2077. Tentokrát sme sa dozvedeli viac o meste, gangoch v ňom, ale rozoberali sa aj systémové požiadavky. Tie prekvapujúco nie sú príliš náročné, takže si titul zrejme užije väčšie publikum.
 • Epic Game Store aj tento týždeň potešil hráčov, a to až troma titulmi zadarmo. K dispozícii do štvrtka 24. septembra sú Watch Dogs 2, Football Manager 2020 a Stick it to the Man.
 • PS5 Showcase opäť dokázalo prekvapiť fanúšikov. V úplnom závere prišli s oznámením, ktoré všetkým doslova vyrazilo dych. Už v roku 2021 si totiž zahráme God of War: Ragnarok.
 • Už dlhšie sa hovorí o remasteri populárnej hernej trilógie Mass Effect. Zatiaľ však žiadne oficiálne informácie nemáme. V jednom portugalskom obchode však už ponuka objavila. Hry by mali vyjsť na PS4, Xbox One a dokonca aj Nintendo Switch, a to za rovných 60 €. Stať by sa tak malo už v októbri, ale ešte stále okolo toho panuje dokonalé ticho.
 • Zahanbiť sa nenechávajú ani slovenskí vydavatelia hier. Dátum vydania dostala aj puzzle platformovka YesterMorrow od štúdia Bitmap Galaxy. Tá vyjde už 5. novembra na PC a obe konzoly. Ako jedna z mála slovenských hier súčasnosti, bude dostupná aj v slovenčine.

Filmy a seriály

 • Tatiana Maslany, ktorú poznáme napr. zo seriálu Perry Mason, sa stane tvárou Marvelu. Zahrá si totižto v chystanom seriáli She-Hulk.
 • Mnoho seriálov bude v najnovších sériách riešiť tému koronavírusu. Sú však aj také, ktoré si chcú dať od toho pokoj, ako napr. SEAL Team. Tím Bravo preto bude pokračovať v riešení problémov tam, kde pri finálovej časti tretej série prestali.
 • Svojrázny animovaný seriál South Park sa 30. septembra vráti so špeciálnou, hodinovou epizódou venovanou práve pandémii Covid-19.
 • Spoznali sme meno režisérky, ktorá bude mať na starosť chystaný film o speváckej legende – Madone. Bude ňou samotná Madona.
 • Mulan si dokázala zarobiť viac ako Tenet. Vyplýva to z prepočtov ziskov. Na Disney + si totiž film za približne 30 € kúpilo 9 miliónov predplatiteľov. To činí zisk vo výške približne 261 miliónov dolárov. Naproti tomu Tenet zarobil len 29,5 milióna dolárov. Všetci tí, ktorí predpokladali, že film hneď pri vydaní vypustení na streamovacie služby nedokáže na seba zarobiť, sa zrejme mýlili.
 • Keď už sme pri streamovacích službách, tak na Netflix tento týždeň dorazil The Devil All The Time. Hviezdia v ňom Tom Holland a Robert Pattinson. Film zatiaľ získava priemerné hodnotenia, ktoré sa držia okolo 7/10.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Pomocou tejto Android aplikácie môžete nájsť zapatrošené Bluetooth hodinky, či fitness náramok 4. decembra 2020
  Mnohí z nás dnes v oveľa väčšej miere využívajú bezdrôtové zariadenia s podporou technológie Bluetooth ako tomu bolo v minulosti. Dôvodom je, že nám ponúkajú väčšiu flexibilitu vrátane komfortu. Ide o rôzne chytré hodinky, fitness náramky, slúchadlá, ovládače a podobne. Zároveň ide však o vcelku drobné zariadenia, ktoré z času na čas zapatrošíme. V niektorých […]
  Martin Borko
 • Android 10 je najrozšírenejšou verziou Androidu. Takto vyzerá trhové rozloženie síl jednotlivých verzií Androidu 4. decembra 2020
  Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pričom najrozšírenejšou verziou v tom čase bol Android 9 Pie. Ten pokrýval 31,3% trhu. Druhou najrozšírenejšou verziou bol Android 8 Oreo s trhovým podielom 21,3%, a treťou najrozšírenejšou verziou bol Android 7 Nougats 12,9% pokrytím trhu . Medzičasom bol predstavený nový […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete do fitness náramkov Mi Band 4 a Mi Band 5 nahrať typ písma s diakritikou 4. decembra 2020
  Mi Band náramky nielen v našom regióne, ale naprieč celým svetom, patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom je atraktívna cena v kombinácii s pokročilými funkciami. Jeden neduh však tieto náramky majú – a ním je absencia písma s diakritikou. A práve preto by sme vám radi priniesli jednoduchý návod krok po kroku, ako si môžete do […]
  Martin Borko
 • Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie 4. decembra 2020
  Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o […]
  Martin Borko
 • Huawei je lídrom trhu v oblasti telekomunikačného vybavenia a to aj napriek sankciám. Takto je podelený trh 4. decembra 2020
  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod veľkým tlakom vo viacerých oblastiach podnikania. O to viac je prekvapujúci report analytikov zo skupiny Delloro, ktorí prišli so zaujímavými číslami. Podľa správ, ktoré publikovali, Huawei je v rozpätí 1. až 3. kvartálu tohto roka najúspešnejšou spoločnosťou v oblasti podnikania s telekomunikačným vybavením. Ide o technológie na […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Immortals: Fenyx Rising
Immortals Fenyx Rising – grécka mytológia vtipnou formou