6 X 6 #1 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Každý deň so sebou prináša obrovské množstvo informácií nielen z herného sveta, ale aj z toho filmového či seriálového. K niektorým z nich sa ani nestihneme prepracovať. Preto sme si pre vás pripravili túto novú rubriku, ktorá dostala meno 6 X 6. Ide o takmer podobný formát ako naša video-relácia, ale v písanej forme a rozšírená o filmy a seriály. Ponúkneme vám v nej výber šiestich najdôležitejších vecí, ktoré sa za uplynulý týždeň stali.

A prečo názov 6 x 6? Veríme, že sledujete našu reláciu V kocke. V nej rozoberáme len herné udalosti, ale tu sa chceme venovať aj spomínaným filmom a seriálom a keďže kocka má 6 strán, názov bol rýchlo na svete. Dosť bolo vysvetľovania, poďme sa pozrieť čo prinieslo uplynulých 7 dní.

Videohry

 • Konečne sme sa dozvedeli cenu a dátum spustenia predaja novej generácie konzol od Sony. PS5 si s optickou mechanikou kúpime za 499 €, bez nej nás to vyjde na 399 €. Do 19. novembra hádam ešte nejaké peniaze našetríme.
 • Konalo sa ďalšie online podujatie zo série Night City Wire, ktoré nám odhaľuje informácie o chystanom Cyberpunk 2077. Tentokrát sme sa dozvedeli viac o meste, gangoch v ňom, ale rozoberali sa aj systémové požiadavky. Tie prekvapujúco nie sú príliš náročné, takže si titul zrejme užije väčšie publikum.
 • Epic Game Store aj tento týždeň potešil hráčov, a to až troma titulmi zadarmo. K dispozícii do štvrtka 24. septembra sú Watch Dogs 2, Football Manager 2020 a Stick it to the Man.
 • PS5 Showcase opäť dokázalo prekvapiť fanúšikov. V úplnom závere prišli s oznámením, ktoré všetkým doslova vyrazilo dych. Už v roku 2021 si totiž zahráme God of War: Ragnarok.
 • Už dlhšie sa hovorí o remasteri populárnej hernej trilógie Mass Effect. Zatiaľ však žiadne oficiálne informácie nemáme. V jednom portugalskom obchode však už ponuka objavila. Hry by mali vyjsť na PS4, Xbox One a dokonca aj Nintendo Switch, a to za rovných 60 €. Stať by sa tak malo už v októbri, ale ešte stále okolo toho panuje dokonalé ticho.
 • Zahanbiť sa nenechávajú ani slovenskí vydavatelia hier. Dátum vydania dostala aj puzzle platformovka YesterMorrow od štúdia Bitmap Galaxy. Tá vyjde už 5. novembra na PC a obe konzoly. Ako jedna z mála slovenských hier súčasnosti, bude dostupná aj v slovenčine.

Filmy a seriály

 • Tatiana Maslany, ktorú poznáme napr. zo seriálu Perry Mason, sa stane tvárou Marvelu. Zahrá si totižto v chystanom seriáli She-Hulk.
 • Mnoho seriálov bude v najnovších sériách riešiť tému koronavírusu. Sú však aj také, ktoré si chcú dať od toho pokoj, ako napr. SEAL Team. Tím Bravo preto bude pokračovať v riešení problémov tam, kde pri finálovej časti tretej série prestali.
 • Svojrázny animovaný seriál South Park sa 30. septembra vráti so špeciálnou, hodinovou epizódou venovanou práve pandémii Covid-19.
 • Spoznali sme meno režisérky, ktorá bude mať na starosť chystaný film o speváckej legende – Madone. Bude ňou samotná Madona.
 • Mulan si dokázala zarobiť viac ako Tenet. Vyplýva to z prepočtov ziskov. Na Disney + si totiž film za približne 30 € kúpilo 9 miliónov predplatiteľov. To činí zisk vo výške približne 261 miliónov dolárov. Naproti tomu Tenet zarobil len 29,5 milióna dolárov. Všetci tí, ktorí predpokladali, že film hneď pri vydaní vypustení na streamovacie služby nedokáže na seba zarobiť, sa zrejme mýlili.
 • Keď už sme pri streamovacích službách, tak na Netflix tento týždeň dorazil The Devil All The Time. Hviezdia v ňom Tom Holland a Robert Pattinson. Film zatiaľ získava priemerné hodnotenia, ktoré sa držia okolo 7/10.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Čo tvorí naše vedomie? Anglický profesor tvrdí, že pozná odpoveď 22. októbra 2020
  Profesor neurológie z University of Surrey tvrdí, že vyriešil záhadu ľudského vedomia, píše portál futurism. Doktor Johnjoe McFadden prišiel z výskumom, v ktorom spája existenciu ľudského vedomia s elektromagnetickým poľom, ktoré vytvárajú mozgové neuróny.  Na túto tému vzniklo množstvo výskumov, ktoré sa snažili odpovedať na jednu podstatnú otázku: Prečo sú si ľudia vedomí vlastnej existencie, […]
  Richard Zliechovský
 • Úplne nové hodinky Xiaomi Amazfit Neo s mesačnou výdržou batérie aktuálne kúpiš za neuveriteľne nízku cenu 21. októbra 2020
  Spoločnosť Xiaomi opäť zväčšuje svoje portfólio inteligentných hodiniek dcérskej spoločnosti Amazfit. Medzi modelové rady tejto obľúbenej značky boli len nedávno zaradené aj úplne nové outdoorové hodinky Amazfit Neo, ktoré si určite zamilujú tí najväčší priaznivci športových outdoorových hodiniek. S viac ako mesačnou výdržou batérie na jedno nabitie, profesionálnou vodotesnosťou 5ATM a cenovkou iba 33,99 eur […]
  Tomáš Sedláček
 • Prvá mobilná 4G sieť na Mesiaci nám vo svojej podstate pomôže zistiť, či predstava o trvalej posádke je reálnou 21. októbra 2020
  Americká vesmírna agentúra, NASA, investuje, v rámci svojej snahy vrátiť ľudí na povrch Mesiaca, do vybudovania mobilnej siete na našej prirodzenej družici. Píše o tom portál Business Insider. Úlohy sa chopí spoločnosť Nokia, ktorá na to využije grant v hodnote 14-miliónov amerických dolárov. Samotný návrh skompletizuje spoločnosť Bell Labs, ktorá spadá pod Nokiu. Nová mobilná sieť pomôže […]
  Richard Zliechovský
 • Xiaomi začalo distribuovať stabilnú BETA verziu MIUI 12 pre zariadenie Redmi Note 7 21. októbra 2020
  Jeden z najpopulárnejších modelov spoločnosti Xiaomi, Redmi Note 7, ktorý bol oficiálne predstavený ešte v januári 2019, dostáva najnovšie aktualizáciu s MIUI 12 nadstavbou. Zároveň však treba dodať, že ide o stabilnú BETA verziu aktualizácie. V praxi to znamená, že aby ste ju boli schopný nainštalovať do svojho zariadenia, tak musíte byť členom programu MIUI […]
  Martin Borko
 • Vstavaná aplikácia Správy od Xiaomi dostáva nové funkcie 21. októbra 2020
  Xiaomi pokračuje aj naďalej vo vylepšovaní MIUI nadstavby a vstavaných aplikácií. Zatiaľ čo pár dní dozadu sme mohli čítať napríklad UWB technológii, ktorá posúva komunikáciu medzi smartfónom a domácimi zariadeniami na úplne novú úroveň, tak tentokrát so do pozornosti dostáva vstavaná aplikácia Správy, ktorá získava nové funkcie. Vstavaná aplikácia Správy získava nové funkcie Portál xiaomiadictos.com […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Beat Saber multiplayer
Hra Beat Saber konečne dostáva multiplayer