12 Minutes sa dočkalo 6-minútového gameplay videa

Odoberaj novinky cez  Google News
12 Minutes na gameplay záberoch
Zdroj: store.steampowered.com

Len pred pár dňami sme sa dočkali PS5 exkluzivity Returnal. Rogue-like hra nás dostala do akýchsi časových slučiek, z ktorých sme sa potrebovali dostať. O časovej slučke bude aj pripravovaný triler 12 Minutes.

Ten prinesie príbeh mladého páru, ktorý sa odohráva vo vnútri malého bytu. Všetko dianie je zabalené do krátkej časovej slučky, ktorú sa hráči budú snažiť prerušiť. Ako to celé bude fungovať nám najnovšie ukázali aj gameplay zábery.

Gameplay video 12 Minutes pre portál IGN komentoval samotný autor Luis Antonio. V šiestich minútach názorne predvádza, ako slučka funguje. Večer s manželkou vám preruší agresívny policajt, ktorý evidentne jedná na vlastnú päsť a hlavne mimo hranice zákona, čo obidvaja pocítia na vlastnej koži.

gameplay video 12 Minutes

Počas hrania 12 Minutes sa môže stať, že niektorá z postáv príde o život. Vtedy dôjde k reštartu, manžel si však zachová spomienky na predošle dianie. Práve tie môže následne použiť k pokusu zvrátiť nepriazeň osudu a zachrániť seba i manželku. Pred príchodom policajta sa tak môže vybaviť kuchynským nožom a schovať sa v kúpeľni. Záver gameplay záber však ukazuje, že ani v takom prípade nemusíte mať vyhraté.

Z rozhovoru popri hraní vyšlo najavo, že Antonio pôvodne počítal s tým, že sa hrdina bude pohybovať po meste. Nakoniec sa však rozhodol pre kompaktnejší zážitok. Všetko sa teda odohráva len v miestnostiach jedného bytu.

Na záver len dodáme, že hra by mala vyjsť v priebehu tohto roka. Zatiaľ však nebol stanovený presný termín.